40مدل مبل راحتی کلاسیک طوسی در طرح های امروز برای فضاهای مختلف منزل

مبل کلاسیک یکی از انواع مبل هایی است که امروزه بسیار روی بورس آمده است همراه ما باشید تا راجب مبل راحتی کلاسیک طوسی اطلاعاتی را کسب کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

40مدل مبل راحتی کلاسیک طوسی در طرح های امروز برای فضاهای مختلف منزل

مدل مبل راحتی کلاسیک طوسی

مدل مبل راحتی کلاسیک طوسی

مبل ها انواع متفاوتی دارند که از انواع مبل ها می توان به مبل راحتی، کلاسیک و استیل اشاره کرد، مبل های راحتی بیشتر مناسب منزل افرادی است که سالن خانه اشان خیلی بزرگ نیست و برای این که خانه شلوغ و کوچک دیده نشود از این نوع مبل استفاده می کنند و همچنین افرادی که دوست دارند در منزلشان یک دست مبل شیک داشته باشند امادر عین حال هزینه زیادی را نیز صرف آن نکنند روی به این نوع مبل می آورند.

در واقع واژه کلاسیکی که برای این مبل ها به کار می رود به این معنا است که طراحی و متریال استفاده شده در این مبل ها در عین حال که اصیل و قدیمی است با متدهای روز دنیا نیز هماهنگ شده است، سبک این نوع مبلمان بیشتر رشته در کشور های اروپایی دارد، مبلمان کلاسیک نیز همانند مبلمان استیل به همراه خود میز جلو مبلی و عسلی دارد و شما دیگر نیاز به خرید آن ها ندارید، چینش مبلمان کلاسیک اغلب به صورت هفت نفره است یعنی دارای یک مبل سه نفره، یک دو نفره و دو تک نفره می باشد، منبت کاری روی چوب این نوع مبلمان در عین ظرافت و سادگی بسیار شیک و زیبا است.

مبلمان راحتی از آن دست مبل هایی است که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است، این مبل ها به دلیل راحتی زیادی که دارند به این نام شناخته می شوند، چینش این مبل ها نیز شبیه به چینش مبل های کلاسیک است اما به هر حال می تواند در بازار مدل های متفاوتی از آن نیز وجود داشته باشد، این مبل ها با دو نوع پایه فلز و چوب ساخته می شود که هر کدام مزایای خاص به خودشان را دارد.

برای خرید مبلمان باید حتما نکاتی را رعایت کرد تا بعد از خرید دچار پشیمانی نشوید:

  1. نکته اول جنس پارچه مبلی است: حتما تراکم پارچه و میزان کشسانی آن را چک کنید، پارچه باید تراکمی متوسط داشته باشد و میزان کشسانی آن در حد صفر باشد تا عمر آن طولانی باشد، همچنین پارچه ای که لکه را به خود بگیرد پارچه مناسبی نیست و باید دقت کنید که جنس پارچه به گونه ای باشد که شستشوی آن آسان باشد.
  2. رنگ پارچه مبلی نیز بسیار مهم است: گاهی اوقات یک مبل طراحی بسیار خاصی دارد اما به دلیل این که رنگ پارچه مبلی زیبا نیست و یا به طور کلی با دیزاین خانه شما جور در نمی آید زیبایی مبل نیز به چشم نمی آید، برای انتخاب رنگ مناسب پارچه مبلی حتما رنگ های موجود در دکوراسیون منزل را پیدا کنید و بر طبق آن ها رنگ مناسب را انتخاب کنید، گاهی اوقات مبل های را با دو پارچه متفاوت طراحی می کنند که بسیار مهم است رنگ این دو پارچه نیز با هم ست شوند و همچنین اگر قرار است از پارچه طرحدار در مبل ها استفاده کنید دقت شود که پارچه طرحدار باید به طور جزئی استفاده شود، رنگ پارچه با رنگ چوب و پایه ها نیز باید ست باشد.
  3. نکته بعدی جنس پایه ها و همچنین چوب بدنه در مبل های کلاسیک می باشد: حتما قبل از خرید مبل با انواع چوب هایی که در مبل کلاسیک استفاده می شود آشنا شوید و نحوه کیفیت سنجی آن ها را بی آموزید همچنین زمان تحویل مبل حتما با دقت به چوب مبل دقت کنید تا ترک نداشته باشد، مبل های راحتی در دو نوع پایه فلز و چوب ساخته می شود، حتما دقت کنید که اگر قرار است پایه فلزی را انتخاب کنید از پایه های استیل استفاده کنید زیرا این پایه ها با کیفیت تر هستند و در مقابل رطوبت مقاوم اند.
  4. نکته آخر اندازه و ابعاد مبل ها است: قبل از رفتن به بازار برای خرید مبل محلی که قرار است مبل ها را در آنجا بگذارید را اندازه گیری کنید و در فروشگاه با اندازه مبل ها تطابق دهید تا مبل ها با فضای شما به خوبی ست شوند.

همانطور که اشاره شد رنگ مبل بسیار مهم است در اینجا کمی راجب مبل های طوسی و نحوه ست کردن آن توضیح میدهیم، طوسی یک رنگ خنثی است که با اغلب رنگ ها به راحتی ست می شود، از رنگ طوسی در دکوراسیون های مدرن بسیار استفاده می شود، همچنین یکی دیگر از خوبی های این رنگ این است که پارچه مبلی آن در طیف های مختلفی در بازار موجود است و جزو یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای مبل ها می باشد،همانطور که اشاره شد این رنگ با اغلب رنگ ها به سادگی ست می شود اما پرکاربردترین ست هایی که از آن در بازار مشاهده می کنیم ست طوسی سفید، طوسی صورتی و طوسی زرد است.

مبل طوسی سفید: سفید یک رنگی است که لطافت را به محیط هدیه می دهد، اگر این رنگ با رنگ طوسی ترکیب شود علاوه بر حس آرامشی که به محیط می دهد باعث روشن تر شدن فضای منزل نیز می شود.

مبل طوسی صورتی: صورتی یک رنگ خنثی است که باعث عمیق تر دیده شدن رنگ های اطرافش می شود، ترکیب صورتی و طوسی در مبل ها بهتر است به صورتی باشد که رنگ غالب رنگ طوسی باشد تا زیبایی مبل ها افزایش پیدا کند.

مبل طوسی زرد: زرد رنگی است پر از انرژی و به کمک رنگ طوسی می آید تا فضا را شادتر و پر انرژی تر نشان دهد، می توانید رنگ کوسن ها مبل هایتان را زرد انتخاب کنید.

دقت کنید که اگر پیش از اندازه از رنگ طوسی استفاده شود فضا کسالت می شود، رنگ طوسی در کنار تمام ویژگی های خوبی که دارد اما نباید تمام خانه را با همین رنگ دیزاین کرد بلکه باید از رنگ های شادتر در کنار این رنگ نیز استفاده نمود.

اگر قصد دارید مبل های راحتی خود را طوسی سفارش دهید بهتر است پایه های آن را فلز طوسی و یا چوب سفید سفارش دهید این طیف رنگی ای است که به مبلمان شما می آید، راجب مبل های کلاسیک طوسی نیز بهتر است رنگ چوب آن ها طوری انتخاب شود که با رنگ پارچه ها ست شوند تا زیبایی مبل ها بیشتر به چشم بی آید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما